Putování cestou VIA NOVA


Evropská poutní cesta VIA NOVA byla otevřena v roce 2005 a představuje náboženství přesahující spirituální cestu v jednadvacátém století. Na různorodých trasách vede skrz tři evropské země. Město Freyung v Národním parku FerienLand mohlo díky projektu VIA NOVA Bavorský les-Šumava uskutečnit vlastní poutní úsek na cestě, jejíž délka 250 kilometrů se rozprostírá od Vilshofenu (Dunaj) přes Bavorský les a Čechy až ke Svaté Hoře u Příbrami. Od Dunaje vedoucí poutní cesta se line krásnou řekou Ilztal přes obce Fürsteneck, Perlesreut, Ringelai do Freyungu, kde jí vítá jedinečně krásná rokelní krajinal „Wildbachklamm Buchberger Leite" Mezitím míjí nově otevřený „Auenpark" a zámek Wolfstein a míří k pouti Svaté Anny do Kreuzbergu.

 

Zde poutníky očekává čtyři kilometry dlouhá „Kreuzberger Kapellenweg - Cesta ke smýšlení". Vedle působivé vyhlídky z 819 metrů vysokého Bergkegel se tak turisté věnují rozjímání o nových skutečnostech a podstatách, o objemu vnitřního života a svých tužbách. Přitom se neomezeně otevírají perspektivy pochopení.

 

MIMOŘÁDNÝ TIP: Turistické informační středisko Freyung vyhotovilo paušál s názvem „Tři dny meditačního putování na evropské poutní cestě VIA NOVA". Leták k němu si můžete stáhnout
»zde v PDF.

 

Poutní cesta dál vede obcí Mauth-Finsterau až k přechodu Bučina (něm. Buchwald) a přes Kašperské Hory (Bergreichenstein) dále až ke Svaté Hoře u Příbrami, kde se odehrává nejstarší mariánská pouť v Česku.

 

vianova-karte-klein.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Část přehledné mapy cesty Via Nova, Katografie Muggenthaler, Stáhnout mapu

 

 

 Pro zvětšení klikněte na mapu!

 

DŮLEŽITÉ INFORMACE:

Cesta VIA NOVA Bavorský les-Šumava je od Vilshofenu až po hraniční přechod Bučina označena svým symbolem. Úsek od Bučiny až Příbram bude pravděpodobně do poloviny srpna rovněž značena. Co se týče možností k přespání, rády Vám pomohou tamní obce a města. Kromě toho jsou nápomocni i členové doprovodu, kteří jsou dobře vyškoleni a k dispozici na všech místech podél trasy.

 

IKaždý zájemce z řad poutníků může hovořit se zmocněncem této trasy nebo může být v případě potřeby usměrněn zdejšími odborníky. Informace o doprovodu poutní cesty v oblasti Freyungu stejně jako vyznačené stezky naleznete na stráncewww.freyung.de v rubrice VIA NOVA. Veškeré další informace jsou k nalezení na stránce www.pilgerweg-vianova.eu.

 

Informační leták a lístek na evropskou poutní cestu VIA NOVA si můžete vyžádat v našem zásilkovém oddělení Prospektversand.

 

 

HRANIČNÍ PŘECHOD DO ČESKA:

Pro občana Evropské Unie je před hranic možný s osobním průkazem, popř. cestovním pasem.Česká cestovní ustanovení je třeba dodržovat.Prosím věnujte pozornost případným omezeným otevíracím dobám na hraničních přechodech!

 

Am 11. September 2011 wurde die Gesamtstrecke Vilshofen-Freyung-Pribram eingeweiht und eröffnet.

 

 


 

 

Projekt VIA NOVA Bayerwald-Böhmerwald

Kurverwaltung/Touristinformation Freyung

Pilgerwegbeauftragte Frau Renate Liebl

94078 Freyung

Tel. 08551/588150

www.freyung.de

 

Verein Europäischer Pilgerweg VIA NOVA

www.pilgerweg-vianova.eu

 


 

 

Online buchenAlle Gastgeber
von:
bis:/bilder/standard/schlagzeilen/8-tausender.jpg

/bilder/standard/schlagzeilen/erste-kinderland-region-bay.jpg