Výletní cíle - každý den jeden nový cíl


V Národním parku FerienLand Bavorsý les a jeho sousedících regionech se zdá mnohé zažít a mnohé poznávat. Hostům se zde nabízí takřka neomezené bohatství památek a výletních cílů. Historické budovy, působivé kostely, hrady a zříceniny. Hory, vyhlídky a přírodní památníky, muzea, výstavy a zařízení volného času. Tento výběr Vám zde představujeme.


Tipy na výlety:

Nekonečná divočina: První rozhled po zařízeních v Národním parku získáte při návštěvě Centra Národního parku Luzný a jeho návštěvnického centra, Domu Hanse Eisenmanna. Zde se nachází také vstup na nejdelší stezku v korunách stromů na světě!

Zámek Fürsteneck a jeho zámecká kaple s informačním stanovištěm Ilz zvou svojí divoko-romantickou polohou nad soutokem řek Wolfsteiner Ohe a Ilz k informování se, putování a jedinečnému odpočinku.

Objevte skelnou loď v divokém srdci Evropy - tzv. skelnou archu. Archická cesta vede od archy Heinze Theuerjahra a přímo ke krásné sochové zahradě v horské vesnici Waldhäuser.

Vždy zážitek pro mladé i starší - gondolovou drahou na nejvyšší horu Bavorského lesa Arber a následně pěšky do hlubin zážitkové stříbrné hory Bodenmais.

Pozoruhodné a docela blízko - města světového kulturního dědictví: historický REGENSBURG (od Freyungu zhruba 140 km), romantická Praha (od Freyungu zhruba 200 km) a malebný Český Krumlov (od Freyungu zhruba 85 km).

Sochová zahrada Sonnenwald: Největší německá sochová zahrada na ploše větší než 20 tisíc metrů čtverečných a se 60 exponáty střídajícími se ročně, stejně jako četné speciální výstavy v oddělených uměleckých pavilonech.

Jedinečná je trojříční krajina, na které bylo vybudováno město Pasov . Zde je k vidění soutok tří řek Dunaje, Innu a Ilzu. Dom, okružní trojříční cesta, historické staré město a Veste Oberhaus patří k hlavním tahákům tohoto města.

Kamenný svět Hauzenberg - jedinečná budova a fascinující výstava! Jak vzniká žula? Jak bývá zpracován kámen? V kamenném světě naleznete vyčerpávající odpovědi na všechny Vaše otázky kolem žuly.

Park Feng-Shui v Lallingu - lázeňský park s velikostí více než šesti hektarů je prvním svého druhu v Německu, který má za stěžejní téma tradiční čínské učení Feng Shui a starověkkou vědu. Jedinečné spojení mezi západním a východním přírodním rozjímáním.

Bavorský les je německým impériem skla! Na 250 kilometrech zažijte muzeum Skelné ulice společně s tradicí a uměním skla.

Cesta časem do minulosti divokého západu se zábavným programem a mnoha atrakcemi - žijícím westernovým městečkem PULLMAN CITY u Egingu am See.

Zahledět se do dále zde může turista především narozhlednách v Národním parku FerienLand. Pohled z výšky na krajinu Bavorského lesa Vám otevře nové perspektivy. A objevovat se zde dá zaručeně stále něco nového.

Dění cesty autobusem: pohodlně a s místními řidiči a vedoucími můžete jet do císařského města Vídně, zlatého města Prahy nebo „jen" okružní cestou regionem Bavorského lesa.

Zážitek z jízdy po dráze: Lesní dráha, Ilztal dráha, Šumavský kurýr a české státní dráhy umožňují mnoho krásných výletů.
Zažijte Bavorský les z výšky! Sportovní létání nabízí v Národním parku FerienLand možnost nádherných vyhlídkových letů.


Tipy na výlety speciálně pro rodiny naleznete v Národním parku KinderLand.

 

 

"Grenzenlos" schließt das Nationalpark-FerienLand an Oberösterreich und den Böhmerwald an und ermöglicht tolle Ausflüge! ...mehr
Online buchenAlle Gastgeber
von:
bis:/bilder/standard/schlagzeilen/da-baer-ist-los.jpg

/bilder/standard/schlagzeilen/pinselohr-und-wolfsgeheul.jpg